Trasy narciarskie

OŚRODEK GÓRSKI CZARNA GÓRA

Ośrodek Górski Czarna Góra to nowoczesny osrodek narciarski, gdzie corocznie prowadzone sa nowe inwestycje i na dzień dzisiejszy ośrodek należy uznać za ścisłą czołówkę polskich stacji narciarskich. Poprzez dobre zaplanowanie szerokich tras i terenów narciarskich, budowę odpowiedniego i wydajnego systemu wyciągów a także rozwinięty system sztucznego naśniezania Czarna Góra jest liderem w Sudetach, oraz jednym z najlepszych w Polsce.
Atuty Ośrodka:

  • ponad 10 km doskonale utrzymanych tras,
  • nowoczesny system nasniezania,
  • jedna karta magnetyczna na wszystkie wyciągi,
  • bezpłatne parkingi na ponad 1500 samochodow,
  • jazda nocna przy sztucznym oświetleniu,
  • wiele imprez rekreacyjnych i zawodów sportowych.

Kontakt:
T: (074) 8141 245
www.czarnagora.pl
M: czarnagora@czarnagora.pl
M: marketing@czarnagora.pl

STACJA NARCIARSKA KAMIENICA
Stacja Narciarska Kamienica połozona u stóp Śnieżnika, oferuje pięć komfortowych wyciągów oraz sztucznie naśnieżane i ratrakowane trasy o łącznej długości 1,5 km. Stacja posiada bezpłatne duże parkingi oraz restaurację w górskim klimacie. Na miejscu dyżurują ratownicy GOPR.
Kontakt:
T: (074) 8143 285
www.snkamienica.pl
M: biuro@snkamienica.pl
WYCIĄG NARCIARSKI ART-SKI BIELICE
Wyciąg Narciarski Art-Ski w Bielicach to mały ośrodek narciarski położony w Górach Bialskich, 15 km od Stronia Śląskiego. Wymarzony dla rodzin z dziećmi oraz do nauki jazdy na nartach. Trasy są dobrze utrzymane, oświetlone i dośnieżane. Dodatkową zaletą są tanie bilety i bardzo dobre warunki śniegowe. Do dyspozycji narciarzy jest 1 wyciąg orczykowy i 2 trasy, różnica poziomów wynosi 83 m. Przy wyciągu działa punkt gastronomiczny.
Kontakt:
T: (074) 8143 235
www.art-ski.wroc.pl
M: artskibielice@gmail.com
WYCIĄG NARCIARSKI W NOWYM GIERAŁTOWIE
Wyciąg Narciarski w Nowym Gierałtowie
stok o dlugości 435 m, wyciąg talerzykowy, doskonale nadający się do nauki jazdy. Wyciąg oferuje jazdy nocne. Do dyspozycji narciarzy pozostają, punkt gastronomiczny, WC, darmowy parking oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.
Kontakt:
T: (074) 8141 330
www.czarnagora.info/narty/gieraltow/gieraltow.html
M: marek.wanat@wp.pl
WYCIĄG NOWA MORAWA
Wyciąg Nowa Morawa
stok o srednim stopniu trudności, świetnie nadaje się do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Przy wyciągu znajduje się punkt gastronomiczny oraz wypożyczalnia sprzętu zimowego. Stok jest sztucznie oswietlony i ratrakowany.

Kontakt:
Tel: (074) 8142 272
www.nowamorawa.pl
M: nowamorawa@o2.pl

STACJA NARCIARSKA LĄDEK ZDRÓJ
Stacja Narciarska Lądek Zdrój jest niewielkim ośrodkiem narciarskim położonym na północnych stokach Trojaka. Wyciąg znajduje się na wysokości 600m, a różnica poziomów między początkiem, a końcem stoku wynosi 100m. Od części zdrojowej Lądka Zdroju, ośrodek oddalony jest ok. 300m.

Atuty Stacji Narciarskiej:
W Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój pracują trzy nowoczesne wyciągi:

  • wyciąg orczykowy renomowanej firmy Doppelmayr przepust. 1200 os/h, długości ok. 600m.
  • wyciąg talerzykowy renomowanej firmy Elster o przepust. 800 os/h, długości ok. 400m.
  • wyciąg talerzykowy renomowanej firmy Bachleda o przepust. 750 os/h, długości ok. 350m.
  • Dzięki temu, iż stok usytuowany jest na północno zachodniej stronie góry Trojak panują tam wyśmienite warunki śniegowe.

Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano trzy trasy zjazdowe – dwie z nich dla narciarzy początkujących (niebieskie) oraz jedna dla bardziej wymagających (czerwona).
Na wyciągu zainstalowano nowoczesne oświetlenie (jedno z najlepszych w kotlinie kłodzkiej). Optymalne warunku do szusowania zapewnia zainstalowany na stoku system sztucznego naśnieżania. Składa się on z 9 punktów rozmieszczonych na wszystkich trasach. Trasy są ratrakowane.
Na terenie ośrodka znajduje się wypożyczalnia nart, wyposażona również w stanowisko serwisowe nart. W ośrodku znajduje się punkt gastronomiczny.
Kontakt:
Stacja Narciarska Lądek Zdrój
T: (074) 8146 900
www.narty.ladek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *